Zwrot podatku z Holandii

Każdy, kto pracował w Holandii i był tam oficjalnym pracownikiem, któremu opłacano stosowne podatki i ubezpieczenia, już teraz może starać się o zwrot takiego podatku. Aby jednak to zrobić, niezbędne są podstawowe dokumenty, które powinien dostarczyć pracodawca. Starając się o zwrot, który wynosić może nawet kilkaset euro, trzeba mieć świadomość tego, że praca w Holandii musiała być po prostu legalna. Oznacza to, że pracodawca zobowiązany był do odprowadzania podatków oraz do opłacania składek pracownika.

Pierwszym dokumentem jest karta podatkowa jaaropgaaf. Jest to dokument, który powinien dostarczyć pracodawca i w przypadku, gdy pracownik został zatrudniony na umowie. Na jego podstawie można zgłosić się do naszego biura podatkowego, w którym zostanie wypełniony właściwy wniosek, który trafi do urzędu podatkowego w Holandii. Co prawda jest to całkowicie nieobowiązkowa procedura, jednak jest istotna, ponieważ pozwala na zwrot nawet kilkuset euro.

Ponadto zwrot jest większy w przypadku, gdy nastąpiło rozdzielenie małżeństwa ze sobą i z dziećmi. Tak zwane rozłąkowe to bardzo duża część zwracanego podatku i starać się o nie mogą małżeństwa, w których jedno z nich pracowało w Holandii, a pracodawca odprowadzał od nich odpowiedni podatek.

Należy zwrócić uwagę, że nie ma podanego konkretnego terminu, w którym można ubiegać się o zwrot podatku w Holandii. Jednocześnie warto wiedzieć, że taki zwrot można uzyskać z ostatnich pięciu lat pracy. Dzięki temu, istnieje szansa na uzyskanie maksymalnego zwrotu, za cały okres pracy u danego pracodawcy. Jednocześnie zaleca się korzystać z usług biur pośredniczących, które zajmują się uzyskiwaniem zwrotów z podatków i jednocześnie starają się uzyskać maksymalne kwoty dla swojego klienta. W takich przypadkach pieniądze wypłacane są na konto przeważnie w przeciągu trzech miesięcy, a kwota zwrotu jest z reguły maksymalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *